INS: Numarul bovinelor sacrificate a crescut cu 33% in octombrie fata de luna precedenta

Date:

Share post:

Numarul bovinelor sacrificate a crescut cu 33% in luna octombrie 2017, comparativ cu luna septembrie, potrivit unui comunicat al Institutului National de Statistica, remis redactiei INDUSTRIA CARNII.RO.

Numarul bovinelor sacrificate a crescut cu 33% in luna octombrie 2017, comparativ cu luna septembrie, potrivit unui comunicat al Institutului National de Statistica, remis redactiei INDUSTRIA CARNII.RO.


Astfel, in cazul bovinelor, numarul sacrificarilor a crescut cu 33%, in cazul porcinelor si pasarilor a crescut de 2%, iar, la ovine si caprine s-a inregistrat o scadere de 2%.

In octombrie fata de septembrie, numarul sacrificarilor si greutatea in carcasa au crescut la bovine, porcine si pasari si au scazut la ovine si caprine.

In comparatie cu luna octombrie 2016, numarul sacrificarilor si greutatea in carcasa a acestora au crescut la toate speciile de animale si pasari.

Numarul sacrificarilor a crescut cu 9% la bovine, cu 2% la porcine, ovine si caprine si cu 15% la pasari.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

spot_img

Related articles

Tanczos: CE a extins interdicţia la exportul de ovine şi caprine din România către ţările terţe

Comisia Europeană (CE) a extins interdicţia privind exportul de ovine şi caprine din România către ţările terţe până la 31 decembrie 2026 şi a menţinut, totodată, interdicţia deja existentă pentru livrările către statele-membre ale Uniunii Europene (UE), a anunţat ministrul interimar al Agriculturii şi Dezvoltării Rurale, Tanczos Barna.

ANSVSA: Educaţia alimentară contribuie la formarea unor obiceiuri de consum responsabile

Educaţia alimentară contribuie la formarea unor obiceiuri de consum responsabile şi la dezvoltarea unui sistem alimentar sigur şi sustenabil, a transmis Autoritatea Naţională Sanitară Veterinară şi pentru Siguranţa Alimentelor (ANVSA), pe pagina sa de Facebook.

Ziua Gastronomiei Sustenabile: Autorități, retaileri și chefi dezbat viitorul alimentar al României

De Ziua Gastronomiei Sustenabile, sărbătorită anual pe 18 iunie, Asociația Sărbătoarea Gustului, cu sprijinul Fundației Auchan, a reunit reprezentanți ai instituțiilor guvernamentale, ministerelor de specialitate, retaileri, producători locali și chefi bucătari într-un eveniment de gastro-diplomație menit să promoveze un stil de alimentație care protejează resursele planetei. Conferința, urmată de un cocktail dinner memorabil, a vizat integrarea educației gustului în școli și dezvoltarea lanțurilor scurte de aprovizionare, de la sămânță până la raft, pentru a asigura un model de consum alimentar responsabil pentru consumatori.

Bihor: Nu mai sunt focare active de pestă porcină africană în judeţ, anunţă DSVSA

Direcţia Sanitară Veterinară şi pentru Siguranţa Alimentelor (DSVSA) Bihor a anunţat că în judeţul Bihor nu mai există focare active de pestă porcină africană.