Sprijin financiar pentru angajatorii din agricultura, acvacultura si industrie alimentara

Date:

Share post:

Senatul a adoptat, in unanimitate, in calitate de prima Camera sesizata, o propunere legislativa care vizeaza stimularea angajarii tinerilor in sectoarele agricultura, acvacultura si industrie alimentara, in baza unui program derulat in perioada 2018 – 2020.

Senatul a adoptat, in unanimitate, in calitate de prima Camera sesizata, o propunere legislativa care vizeaza stimularea angajarii tinerilor in sectoarele agricultura, acvacultura si industrie alimentara, in baza unui program derulat in perioada 2018 – 2020.


Propunerea vizeaza acordarea unui sprijin financiar in vederea angajarii tinerilor cu varste de pana la 40 de ani pentru o perioada de cel putin un an. Sprijinul se acorda angajatorului pe o perioada de 12 luni.

Forma initiala a propunerii nu prevedea acordarea unui sprijin financiar lunar pentru angajatori, ci facilitati fiscale, atat pentru angajator, cat si pentru angajat.

Astfel, conform unui amendament admis in Comisia pentru Agricultura, cei care fac dovada angajarii a doi tineri vor beneficia de urmatorul sprijin lunar, pentru fiecare angajat:
* 1.000 de lei pentru angajatii cu studii superioare de specialitate in domeniul agricol, acvacultura si/ sau industrie alimentara
* 750 de lei pentru cei cu studii medii de specialitate, precum si cursuri de formare profesionala de scurta durata in domeniul agricol, acvacultura si/ sau industrie alimentara
* 500 de lei pentru persoanele fara studii.

Pentru ca angajatorul sa beneficieze de acest sprijin, angajatul trebuie sa nu fi beneficiat anterior de un alt sprijin la incheierea unui contract individual de munca pentru prima angajare sau sa nu fi avut incheiat un contract individual de munca, cu acelasi angajator, cu cel putin 12 luni inaintea angajarii prin acest program.

De asemenea, angajatorii au obligatia de a incheia contracte de munca, cu norma intreaga, pe perioada nedeterminata, conform Codului muncii.

In expunerea de motive searata ca Romania este una dintre tarile europene cu cel mai ridicat potential agricol, dar se confrunta cu un randament scazut al productiei agricole, inclusiv ca urmare a crizei fortei de munca. Potrivit Eurostat, dintre statele membre UE, Polonia are cea mai mare forta de munca angajata in sectorul agricol (1,9 milioane persoane), urmata de Romania (1,6 milioane persoane).

Cu toate acestea insa, aproximativ 85% din totalul fortei de munca din agricultura este nesalariata, lucrand pe propriile exploatatii agricole de subzistenta. Prin contrast, ponderea medie a lucratorilor nesalariati din sectorul agricol in UE este de 72%, iar in unele state chiar cu mult mai redusa (Spania – 50%, Franta – 63,1%, Germania – 55,8%). Studiile de specialitatearata faptul ca tarile cu cei mai multi lucratori salariati in agricultura sunt cele care inregistreaza si cea mai ridicata valoare adaugata bruta generata la nivel de lucrator, se arata in document.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

spot_img

Related articles

Tanczos: CE a extins interdicţia la exportul de ovine şi caprine din România către ţările terţe

Comisia Europeană (CE) a extins interdicţia privind exportul de ovine şi caprine din România către ţările terţe până la 31 decembrie 2026 şi a menţinut, totodată, interdicţia deja existentă pentru livrările către statele-membre ale Uniunii Europene (UE), a anunţat ministrul interimar al Agriculturii şi Dezvoltării Rurale, Tanczos Barna.

ANSVSA: Educaţia alimentară contribuie la formarea unor obiceiuri de consum responsabile

Educaţia alimentară contribuie la formarea unor obiceiuri de consum responsabile şi la dezvoltarea unui sistem alimentar sigur şi sustenabil, a transmis Autoritatea Naţională Sanitară Veterinară şi pentru Siguranţa Alimentelor (ANVSA), pe pagina sa de Facebook.

Ziua Gastronomiei Sustenabile: Autorități, retaileri și chefi dezbat viitorul alimentar al României

De Ziua Gastronomiei Sustenabile, sărbătorită anual pe 18 iunie, Asociația Sărbătoarea Gustului, cu sprijinul Fundației Auchan, a reunit reprezentanți ai instituțiilor guvernamentale, ministerelor de specialitate, retaileri, producători locali și chefi bucătari într-un eveniment de gastro-diplomație menit să promoveze un stil de alimentație care protejează resursele planetei. Conferința, urmată de un cocktail dinner memorabil, a vizat integrarea educației gustului în școli și dezvoltarea lanțurilor scurte de aprovizionare, de la sămânță până la raft, pentru a asigura un model de consum alimentar responsabil pentru consumatori.

Bihor: Nu mai sunt focare active de pestă porcină africană în judeţ, anunţă DSVSA

Direcţia Sanitară Veterinară şi pentru Siguranţa Alimentelor (DSVSA) Bihor a anunţat că în judeţul Bihor nu mai există focare active de pestă porcină africană.