Radu Timis, reales presedinte al Asociatiei Romane a Carnii

Date:

Share post:

Fondatorul si presedintele Cris-Tim Radu Timis a fost reales in functia de presedinte al Asociatiei Romane a Carnii de catre Adunarea Generala a Membrilor.

Fondatorul si presedintele Cris-Tim Radu Timis a fost reales in functia de presedinte al Asociatiei Romane a Carnii de catre Adunarea Generala a Membrilor.


In urma reuniunii membrilor ARC a fost constituit noul Consiliul director al Asociatiei. Astfel, in fruntea ARC se afla Radu Timis, din partea Cris-Tim. Cei doi vicepresedinti sunt Eugenia Caragui Ion Mos si Grigore Horoi Salbac.

Membrii consiliului director al ARC sunt: Irina Craciunescu Diana, Nicolae Apostol Kosarom, Vasile Lucut Unicarm, Ovidiu Dusleag Caroli Foods Group, Florenta Dobrin – H&E Reinert, Voicu Vuscan Elit, Bogdan Mihail Smithfield Romania.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

spot_img

Related articles

Tanczos: CE a extins interdicţia la exportul de ovine şi caprine din România către ţările terţe

Comisia Europeană (CE) a extins interdicţia privind exportul de ovine şi caprine din România către ţările terţe până la 31 decembrie 2026 şi a menţinut, totodată, interdicţia deja existentă pentru livrările către statele-membre ale Uniunii Europene (UE), a anunţat ministrul interimar al Agriculturii şi Dezvoltării Rurale, Tanczos Barna.

ANSVSA: Educaţia alimentară contribuie la formarea unor obiceiuri de consum responsabile

Educaţia alimentară contribuie la formarea unor obiceiuri de consum responsabile şi la dezvoltarea unui sistem alimentar sigur şi sustenabil, a transmis Autoritatea Naţională Sanitară Veterinară şi pentru Siguranţa Alimentelor (ANVSA), pe pagina sa de Facebook.

Ziua Gastronomiei Sustenabile: Autorități, retaileri și chefi dezbat viitorul alimentar al României

De Ziua Gastronomiei Sustenabile, sărbătorită anual pe 18 iunie, Asociația Sărbătoarea Gustului, cu sprijinul Fundației Auchan, a reunit reprezentanți ai instituțiilor guvernamentale, ministerelor de specialitate, retaileri, producători locali și chefi bucătari într-un eveniment de gastro-diplomație menit să promoveze un stil de alimentație care protejează resursele planetei. Conferința, urmată de un cocktail dinner memorabil, a vizat integrarea educației gustului în școli și dezvoltarea lanțurilor scurte de aprovizionare, de la sămânță până la raft, pentru a asigura un model de consum alimentar responsabil pentru consumatori.

Bihor: Nu mai sunt focare active de pestă porcină africană în judeţ, anunţă DSVSA

Direcţia Sanitară Veterinară şi pentru Siguranţa Alimentelor (DSVSA) Bihor a anunţat că în judeţul Bihor nu mai există focare active de pestă porcină africană.