Propunere de constituire a unui grup de lucru pentru modificarea legii risipei alimentare

Date:

Share post:

Gabriel Petrea, ministrul Consultarii Publice si Dialogului Social, propune constituirea unui grup de lucru pentru modificarea legii risipei alimentare.

Gabriel Petrea, ministrul Consultarii Publice si Dialogului Social, propune constituirea unui grup de lucru pentru modificarea legii risipei alimentare.


Biroul de presa al Ministerului Consultarii Publice si Dialogului Social arata intr-un comunicat de presa ca peste 30 de organizatii neguvernamentale, reprezentati ai unor hypermarket-uri, ai Ministerului Agriculturii si Dezvoltarii Rurale, ai Autoritatii Nationale Sanitare Veterinare si pentru Siguranta Alimentelor si membrii Asociatiei Marilor Retele Comerciale au discutat marti pe marginea Legii 217 /2016, privind risipa alimentara, dar si despre implementarea normelor de aplicare ale actului normativ.

Ministrul Petrea a propus constituirea grupului de lucru pentru modificarea acestei legi, astfel incat actul normativ sa poata fi aplicat si sa ofere beneficii tuturor partilor implicate.

”Am propus constituirea unui grup de lucru care sa preia observatiile tuturor partilor interesate, astfel incat prin amendamentele noastre sa gasim o formula prin care aceasta lege a diminuarii risipei alimentare sa poata fi aplicabila”, a afirmat ministrul Gabriel Petrea, potrivit sursei citate.

Aplicarea Legii nr. 217/2016 a fost suspendata printr-o ordonanta de urgenta, pana la finalul acestui an, dupa ce Ministerul Agriculturii a semnalat dificultati in redactarea normelor de aplicare.

Propunerea legislativa de modificare a Legii privind diminuarea risipei alimentare se afla in lucru la comisiile de specialitate din Senatul Romaniei, for decizional in acest caz fiind Camera Deputatilor.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

spot_img

Related articles

Tanczos: CE a extins interdicţia la exportul de ovine şi caprine din România către ţările terţe

Comisia Europeană (CE) a extins interdicţia privind exportul de ovine şi caprine din România către ţările terţe până la 31 decembrie 2026 şi a menţinut, totodată, interdicţia deja existentă pentru livrările către statele-membre ale Uniunii Europene (UE), a anunţat ministrul interimar al Agriculturii şi Dezvoltării Rurale, Tanczos Barna.

ANSVSA: Educaţia alimentară contribuie la formarea unor obiceiuri de consum responsabile

Educaţia alimentară contribuie la formarea unor obiceiuri de consum responsabile şi la dezvoltarea unui sistem alimentar sigur şi sustenabil, a transmis Autoritatea Naţională Sanitară Veterinară şi pentru Siguranţa Alimentelor (ANVSA), pe pagina sa de Facebook.

Ziua Gastronomiei Sustenabile: Autorități, retaileri și chefi dezbat viitorul alimentar al României

De Ziua Gastronomiei Sustenabile, sărbătorită anual pe 18 iunie, Asociația Sărbătoarea Gustului, cu sprijinul Fundației Auchan, a reunit reprezentanți ai instituțiilor guvernamentale, ministerelor de specialitate, retaileri, producători locali și chefi bucătari într-un eveniment de gastro-diplomație menit să promoveze un stil de alimentație care protejează resursele planetei. Conferința, urmată de un cocktail dinner memorabil, a vizat integrarea educației gustului în școli și dezvoltarea lanțurilor scurte de aprovizionare, de la sămânță până la raft, pentru a asigura un model de consum alimentar responsabil pentru consumatori.

Bihor: Nu mai sunt focare active de pestă porcină africană în judeţ, anunţă DSVSA

Direcţia Sanitară Veterinară şi pentru Siguranţa Alimentelor (DSVSA) Bihor a anunţat că în judeţul Bihor nu mai există focare active de pestă porcină africană.