Participarea Safir la Carnexpo 2017, o experienta interesanta

Date:

Share post:

La Indagra Food Bucuresti & Carnexpo 2017, cel mai important targ international dedicat industriei alimentare, Grupul de firme Safir a lansat in mod oficial brandul Fomica?, linia de preparate si semipreparate romanesti, din carne de pui 100% si condimente naturale, prezentand totodata noutatile brandului Zdravan Moldovenesc, primul si singurul pui cu crestere lenta din Romania cu certificat european.

La Indagra Food Bucuresti & Carnexpo 2017, cel mai important targ international dedicat industriei alimentare, Grupul de firme Safir a lansat in mod oficial brandul Fomica?, linia de preparate si semipreparate romanesti, din carne de pui 100% si condimente naturale, prezentand totodata noutatile brandului Zdravan Moldovenesc, primul si singurul pui cu crestere lenta din Romania cu certificat european.


Lansarea in premiera a produselor romanesti Fomica?

Lansarea oficiala a brandului Fomica?, produsele romanesti inovative marca Safir, a fost incununata cu succes, acestea raspunzand cerintelor pietei, oferind clientilor produse cu gust adevarat de pui si carne natural condimentata si contribuind, totodata, la imbunatatirea calitatii vietii romanilor.

Impartasirea noutatilor brandului Zdravan Moldovenesc

Atestarea Beter Leven acordata puiului Zdravan Moldovenesc in anul 2017, de o fundatie olandeza pentru protectia animalelor, a fost prezentata, de asemenea, in mod oficial in cadrul evenimentului. S-au mentionat avantajele standardului Beter Leven pentru procesarea carnii de pui si conditiile deosebite de bunastare ale puilor, conditii de care beneficiaza puiul Zdravan Moldovenesc, singurul pui cu aceasta atestare din Romania.

Intalniri frumoase cu parteneri actuali

Reintalnirea unor parteneri care de-a lungul anilor au adus valoare adaugata atat afacerilor comune cat si relatiilor personale, a reprezentat, ca de fiecare data, un moment de bucurie pentru reprezentantii Grupului de Firme Safir.

Noi relatii de afaceri, noi parteneriate adevarate

Participarea la cea mai mare expozitie pe domeniul alimentar din Romania, Indagra Food & Carnexpo, a oferit ocazia de a incheia noi parteneriate, bazate pe valori sanatoase, precum transparenta, respectul si deschiderea spre a gasi intotdeauna solutiile cele mai potrivite pentru orice provocare, in mod onest, la fel ca intr-o familie.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

spot_img

Related articles

Tanczos: CE a extins interdicţia la exportul de ovine şi caprine din România către ţările terţe

Comisia Europeană (CE) a extins interdicţia privind exportul de ovine şi caprine din România către ţările terţe până la 31 decembrie 2026 şi a menţinut, totodată, interdicţia deja existentă pentru livrările către statele-membre ale Uniunii Europene (UE), a anunţat ministrul interimar al Agriculturii şi Dezvoltării Rurale, Tanczos Barna.

ANSVSA: Educaţia alimentară contribuie la formarea unor obiceiuri de consum responsabile

Educaţia alimentară contribuie la formarea unor obiceiuri de consum responsabile şi la dezvoltarea unui sistem alimentar sigur şi sustenabil, a transmis Autoritatea Naţională Sanitară Veterinară şi pentru Siguranţa Alimentelor (ANVSA), pe pagina sa de Facebook.

Ziua Gastronomiei Sustenabile: Autorități, retaileri și chefi dezbat viitorul alimentar al României

De Ziua Gastronomiei Sustenabile, sărbătorită anual pe 18 iunie, Asociația Sărbătoarea Gustului, cu sprijinul Fundației Auchan, a reunit reprezentanți ai instituțiilor guvernamentale, ministerelor de specialitate, retaileri, producători locali și chefi bucătari într-un eveniment de gastro-diplomație menit să promoveze un stil de alimentație care protejează resursele planetei. Conferința, urmată de un cocktail dinner memorabil, a vizat integrarea educației gustului în școli și dezvoltarea lanțurilor scurte de aprovizionare, de la sămânță până la raft, pentru a asigura un model de consum alimentar responsabil pentru consumatori.

Bihor: Nu mai sunt focare active de pestă porcină africană în judeţ, anunţă DSVSA

Direcţia Sanitară Veterinară şi pentru Siguranţa Alimentelor (DSVSA) Bihor a anunţat că în judeţul Bihor nu mai există focare active de pestă porcină africană.